2012 m. rugpjūčio 23 d., ketvirtadienis

Fall is coming

Yes, it's still warm and sunny. But I know one day the real Fall comes. Maybe you reading now this, and have no what to say.. because you see the sun every day, the sky is always blue, and you forgot when you saw the rain last time.
But here in Lithuania everything a little bit different. If it Winter - it is snow, if it Fall it is windy, and everythere  the heaps of fallen lives.. Sometimes it's beautiful, and sometimes when days are grey, it's sad.

I know what feeling, beleive me, however I like when something changes, so I'm working in the silence, with a few new order and thinking about the Fall. What colors do you like? What will adorn you this Fall best?
Let's think...

Iš tikrųjų artėja ruduo, kažkam iš mūsų tai džiaugsmas, kažkam liūdėsys, visi mes skirtingi ir mūsų mintys skirtingos. Pas mane jų šiuo metu daug, angliškai, ir lietuviškai taip pat:)
Gal yra tokių tarp Jūsų kas laukia permainų, na taip, tai ne pavasaris...tai juk ruduo, su savo rūpesčiais, naujovėmis ar monotonija. Bet tai gyvenimas, ir jį turime gyventi taip, tarsi kiekviena diena būtų šventė. Kažkur girdėta ane:)? Kiekviena diena...
O kad ji būtų šventė... ko Tau reikia iki to? Kur rasti "sparnų Tavo sielai"? O kaip dėl naujų spalvų? Ir fantazijos polėkio?

Kelios mintys:)

So where the ispiration lives? 

Arba pirmyn įkvėpimo semtis...:))
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...